Müfredat Geliştirme Kursu (Yabancı Ülke Örnekleriyle)

Müfredat Geliştirme Dersleri (Yabancı Ülke Örnekleriyle)

Description


İster bir lisede birinci sınıf öğretmeni olun, ister kıdemli bir üniversite profesörü olun, etkili bir müfredat geliştirmenin başarılı bir eğitim sağlamanın temel bir bileşeni olduğunu bilirsiniz.

Herhangi bir eğitimcinin bildiği gibi, müfredat kavramını çevreleyen literatür ve felsefe yıllar içinde gelişmiştir. Bugün bu terim, öğrenme hedefleri, öğretim stratejileri, materyaller ve değerlendirmeler dahil olmak üzere bir ders için tüm planı kapsayacak şekilde geniş bir şekilde kullanılabilir.

Genel olarak müfredat geliştirme, bir eğitmenin veya kurumun bir ders için bu planı oluşturduğu veya benimsediği süreçtir. Bu konu çok geniş olduğundan, güncel en iyi uygulamaları bulmak için gürültünün içinden geçmek zor olabilir. Müfredat geliştirme sürecine en iyi nasıl yaklaşılacağına dair birçok düşünce okulu da vardır. Mevcut ezici miktarda tavsiye ile, sizin ve kursunuz için anlamlı bir müfredat geliştirebilmeniz için kimi dinleyeceğinizi nasıl bileceksiniz?

Bu kurs ile ise, profesörlerin ve öğretmenlerin öğrencileri için mümkün olan en iyi öğrenme deneyimini sağlamalarına yardımcı olmaya çalışıyoruz. Eğitmenleri müfredatlarıyla uyumlu olacak şekilde özelleştirilmiş ders materyalleri ile donatıyoruz, bu nedenle düşünceli bir geliştirme sürecinin önemini anlıyoruz.

Bu kursta, aşağıdakiler dahil olmak üzere müfredatınızı geliştirmek için bilmeniz gereken her şeyi gözden geçireceğiz:

  1. Müfredat geliştirme hakkında sık sorulan sorular

  2. Müfredat geliştirmenin ortak modelleri

  3. Müfredat geliştirme süreci

Bu kursla, öğrencilerinizin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış bir müfredatın neden (ve nasıl) geliştirileceğini öğreneceksiniz. Başlayalım!

Bu kursta sunulan bilgiler sürekli güncellenmektedir. Alacağınız Udemy sertifikasının size hayatınızda ve kariyerinizde, kendinizi geliştirmesinin yanında çok fırsatlar sunacağını biliyoruz. Bu kurstaki bilgilerin öğretmenleriniz, akademisyenlerimiz ve uzman teknik ekibimizce sürekli olarak eklenerek derslerin arttırılması, sık aralıklarla kursunuzu kontrol etmenizi gerektirir. Ömür boyu ulaşımız olan bu kurs, bu sayede size daha güncel ve farklı yaklaşımdaki bilgileri sunmaya devam edecektir.


Total Students512
Original Price($)19.99
Sale PriceFree
Number of lectures5
Number of quizzes0
Total Reviews1
Gloabl Rating5
Instructor NameBilal Semih Bozdemir

Reminder – Rate this Premium 100% off Udemy Course on Udemy that you got for FREEE!!

Do not forget to Rate the Course on Udemy!!


Related Posts