Masal Anlatıcılığı Eğitimi

Masal Anlatıcılığı Eğitimi ile Masal Anlatımlarınızı Etkileyici Hale Getirin.

Description


Masal anlatıcılığı insana sunduğu kazanımlar ile insanın zihnine ışık tutan kadim becerilerden biridir. Masallar geçmişimizle, köklerimizle bağ kurma yollarından biridir. Masal anlatıcıları ise bu bağı kuran bir köprüdür.

Gerek çocuk gelişimi eğitiminde gerek bir yetişkin olarak kişisel gelişimimizde masallar bize yol gösterici olacak rehberlerdir.

Bu kurs ile masalın sihirli dünyasında gezinerek tanımına, özelliklerine, tarihine değineceğiz. Masal Anlatıcısının sihirli konuşmalarını nasıl gerçekleştirmesi gerektiğini konuşarak bu özellikleri kendi hayatımızda uygulamaya başlayacağız.

Bir öğretmen isek öğrencilerimizle kurduğumuz iletişimi sahada güçlü kılacak teknikler öğrenerek, eğitimlerimizi daha eğlenceli hale getireceğiz. Eğlence, iletişim, verimli eğitim süreci üçlüsünü nasıl oluşturabiliriz konusunda zihninizde  bir harita oluşturabileceksiniz.

Ebeveyn olarak ise çocuklarımızla aramızda daha sağlıklı ilişkiler kurmanın bir yolu olarak masalı nasıl kullanmanız gerektiğini çözeceksiniz. Çocukların bilinçaltlarına aktarılacak masalları nasıl sağlıklı hale getirebiliriz, masal sonrasında nasıl duyu bütünleme yapabilir ve çocukların duyularına hitap edebiliriz bu konularda masal anlatım tekniklerinden nasıl faydalanacağınızı da göreceksiniz.

Masalın eğitimdeki önemi yadsınamaz. Elinizdeki sihirli değnekle yani masal ile hem kendi  kişisel gelişiminize hemde mesleki gelişiminize ve  hemde çocuk gelişimine sihirli dokunuşlar yapabilirsiniz.

Hangi yaş grubuna nasıl masal anlatmalı ve hangi tür masallar seçmeliyiz?
Peki kendi masalımızı oluşturabilir miyiz? İşte bu soruların yanıtlarını birlikte bulacağımız bir kurs ile değişimi başlatabilirsiniz.

Veliler

Psikologlar,

Psikolojik Danışman,

Özel Eğitim uzmanı,

Sosyal Hizmet Uzmanı,

Sosyologlar,

Okul Öncesi Öğretmeni,

Ana Sınıfı Öğretmenleri

Çocuk Gelişimi Öğretmenleri,

Sınıf Öğretmenleri,

Aile Danışmanları

Bu bölümlerin lisans ve yüksek lisans öğrencileri,

Bu alanla alakalı ilgi duyan herkes başvuru yapabilir.Eğitime Kimler Katılabilir


Total Students536
Original Price($)19.99
Sale PriceFree
Number of lectures14
Number of quizzes3
Total Reviews112
Global Rating4.8955226
Instructor NameDilek TURAN ERYETLİ

Reminder – Rate this Premium 100% off Udemy Course on Udemy that you got for FREEE!!

Do not forget to Rate the Course on Udemy!!


Related Posts