Endişe İle Başa Çıkma Yolları

Endişe Önleme ve Başa Çıkmanın Yolları

Description


Bu kurs, çağımızın hastalığı stres ve neticesinde meydana gelen panik atak gibi birçok hastalığın önlenmesi açısından bunların sebeplerinden birisi olarak endişeyi anlatmakta, sebepleri üzerine yoğunlaşmakta, önlemek ve başa çıkmanın yollarını öğretmektedir. Endişe, bazen sebebini bilmediğimiz ya da teşhis edemediğimiz durumlar için doğan bir psikolojik belirsizlik, kaygı durumudur. Bu durumun bazen hiç hissetmediğimiz yönlerini hatırlayacak, teşhis edecek ve hatta kendi kendimize önleme çarelerini bu kursla bulacağız.

Endişe İle Başa Çıkma Yolları Kursu dışında diğer bilgilerin nasıl kullanılacağına dair bilgileri de içeren bu kurs, zevkle izleyeceğiniz, anlaşılır ve kurs sonunda tekrar etkileneceğiniz detayları içermektedir. Endişe İle Başa Çıkma Yolları Kursu’na ek olarak, bu derste ayrıca, uzun yıllar boyunca uzun çalışmalarla gerçekleştirilen konuların bir özeti, anlaşılır bir dilde, Endişe İle Başa Çıkma Yolları dersleri verilmektedir. Bu kurstaki derslerden, Endişe İle Başa Çıkma Yolları kursu bileşenlerinin temellerini ve bunların insan ayrıntılarıyla nasıl ilişkili olduğunu öğreneceksiniz.

Bu kurs size hayatınız boyunca bilmeniz ve ihtiyaç duymanız gereken temel bilgilerin yanı sıra hayata bakış açınızı değiştirecek bilgiler verir.

Teknolojinin sunduğu imkanlarla bu kursu istediğiniz yerde ve istediğiniz zaman bitirebilirsiniz. Bu kursun sonunda alacağınız sertifika size doğal olarak birçok kapı açacaktır. Ayrıca, bu kurstaki bilgileri uygulamanın hayatınızda birçok kapı açacağını da göz önünde bulundurmak gerekir.

Endişe İle Başa Çıkma Yolları dersinin etkileri elbette iş hayatınızda ve manevi konularda olumlu ve olumsuz yönleri etkileyen konuları içerir. Bu nedenle, hangi cinsiyetten, yaştan veya coğrafyadan olursanız olun, bu kurstaki bilgileri yılların bilgi birikimi ile öğrenmek artık esastır.

Anksiyete, hafif veya şiddetli olabilen endişe veya korku gibi bir rahatsızlık hissidir.

Herkesin hayatının bir noktasında kaygı duygusu vardır. Örneğin, bir sınava girmek, tıbbi test veya iş görüşmesi yapmak konusunda endişeli ve endişeli hissedebilirsiniz.

Böyle zamanlarda endişeli hissetmek tamamen normal olabilir.

Ancak bazı insanlar endişelerini kontrol etmekte zorlanırlar. Kaygı duyguları daha sabittir ve çoğu zaman günlük yaşamlarını etkileyebilir.

Anksiyete, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli koşulların ana semptomudur:

panik atak

agorafobi veya klostrofobi gibi fobiler

travma sonrası stres bozukluğu (TSSB)

sosyal anksiyete bozukluğu (sosyal fobi)

Bu kurstaki bilgiler, yaygın anksiyete bozukluğu (GAD) adı verilen özel bir durum hakkındadır.

YAB, belirli bir olay yerine çok çeşitli durumlar ve sorunlar hakkında endişeli hissetmenize neden olan uzun vadeli bir durumdur.

YAB’si olan kişiler çoğu gün endişeli hissederler ve genellikle en son ne zaman rahatladıklarını hatırlamakta güçlük çekerler.

Bir endişeli düşünce çözülür çözülmez, farklı bir konu hakkında başka bir düşünce ortaya çıkabilir.

Bu kursta sunulan bilgiler sürekli güncellenmektedir. Alacağınız Udemy sertifikasının size hayatınızda ve kariyerinizde, kendinizi geliştirmesinin yanında çok fırsatlar sunacağını biliyoruz. Bu kurstaki bilgilerin öğretmenleriniz, akademisyenlerimiz ve uzman teknik ekibimizce sürekli olarak eklenerek derslerin arttırılması, sık aralıklarla kursunuzu kontrol etmenizi gerektirir. Ömür boyu ulaşımız olan bu kurs, bu sayede size daha güncel ve farklı yaklaşımdaki bilgileri sunmaya devam edecektir.


Total Students656
Original Price($)54.99
Sale PriceFree
Number of lectures7
Number of quizzes0
Total Reviews5
Gloabl Rating4.3
Instructor NameBilal Semih Bozdemir

Reminder – Rate this Premium 100% off Udemy Course on Udemy that you got for FREEE!!

Do not forget to Rate the Course on Udemy!!


Related Posts