A-Z Modern CSS ile Etkileyici Web Siteleri Tasarlama

Css ile Etkileitici Web Tasarımlar Yapmak

Description


Web Tasarımın olmazsa olmazı olan CSS tabiri caizse web sitelerine renk katan, canlandıran bir teknolojidir.  CSS’in öğrenmesi de kullanması da zevklidir. Yaklaşık 20 lik saatlik eğitim ile CSS konusunda uzmanlaşacak,  Kendi Web Sitelerinizi dizayn edip hatta ileri dönemlerde Web Sitesi tasarımından gelir elde edebileceksiniz. 

Cascading Style Sheets (Basamaklı Stil Şablonları ya da Basamaklı Biçim Sayfaları, bilinen kısa adıyla CSS), HTML’e ek olarak metin ve format biçimlendirme alanında fazladan olanaklar sunan bir işaretleme dilidir.

İnternet sayfaları için genelgeçer şablonlar hazırlama olanağı verdiği gibi, bağımsız olarak harflerin stilini, yani renk, yazı tipi, büyüklük gibi özelliklerini değiştirmek için de kullanılabilir. Bu tekniğin en önemli özelliği kullanımındaki esnekliktir.

Bir Web sayfası içerisinde birbiriyle uyumlu birkaç renk ve birkaç yazı tip kullanılır ve bunları her sayfada ayrı ayrı tekrar belirtmek yerine CSS yardımıyla bir sefer tanımlayıp bütün Web sayfalarında ortak olarak kullanılabilir. Böylece sayfaların hafızadaki boyutu epey küçüldüğü gibi güncelleme yapmak da kolaylaşır.

CSS kodları, HTML kodlarının içine yazılabildiği gibi harici bir CSS dosyası oluşturularak da işlem yaptırılabilir. Türüne göre <BODY> veya <HEAD> bölümlerinde yer alabilirler. Ayrıca <link rel=”stylesheet” type=”text/css” href=”style.css” /> koduyla CSS dosyası çalışma sayfasına eklenebilir. Onları ayrı dosyada veya dosyalarda saklamak, onları değişik HTML sayfalarınca kullanılmasını sağlar, aynı sayfanın değişik aygıtlara göre formatlandırılmasını kolaylaştırır, sunumla yapıyı ayırarak değişiklik yapılmasını ekonomikleştirir.


Total Students682
Original Price($)24.99
Sale PriceFree
Number of lectures67
Number of quizzes0
Total Reviews0
Gloabl Rating0
Instructor NameTuncay EROL

Reminder – Rate this Premium 100% off Udemy Course on Udemy that you got for FREEE!!

Do not forget to Rate the Course on Udemy!!


Related Posts